11 LISTOPADA- NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

11 listopada 2021r. odbyły się gminne uroczystości z okazji 103 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Udział w ich wzięli dowódcy stacjonujących przy granicy wojsk, komendant i funkcjonariusze placówki Straży Granicznej w Kuźnicy, przedstawiciele policji, lokalne władze, harcerze oraz mieszkańcy naszej gminy. Uroczystości rozpoczęła Msza Święta w Kościele p.w. Opatrzności Bożej w Kuźnicy w oprawie naszego chóru .

Przed kościołem zostały rozdane kotyliony wykonane przez GOKiS. Po Mszy Świętej, złożono wieńce i zapalono znicze przy pomniku poświęconym ofiarom II wojny światowej, Grobie Nieznanego Żołnierza na cmentarzu w Kuźnicy, w Klimówce oraz przy pomniku upamiętniającym powstańców z 1863r. przy firmie Krex.

Dziękujemy wszystkim za obecność.